Lavanta Bahçeleri ve Isparta 
Turu

selinus-logo.png

Program Bilgileri

İSTANBUL ÇIKIŞLI 1 GECE KONAKLAMALI UÇAKLI  TUR

💥2.250₺💥

🗓1.TUR:26 HAZİRAN 2021-27 HAZİRAN 2021
🗓2.TUR:1 TEMMUZ 2021 -2 TEMMUZ 2021
🗓3.TUR:3 TEMMUZ 2021 -4 TEMMUZ 2021
🗓4.TUR:8 TEMMUZ 2021 -9 TEMMUZ 2021
🗓5.TUR:10 TEMMUZ 2021 -11 TEMMUZ 2021

DETAYLI BİLGİ&REZERVASYON

☎️0 246 224 23 33 
📞0 544 224 23 33(7/24 Whatsaap)

🌐www.selinusturizm.com

@selinusturizm

📍İstiklal Mah. 106. Cad. Aydın Pasajı No:11/18 Merkez/Isparta

TUR PROGRAMI:

1.GÜN:

Sabah saat 07.00 de Antalya Havaalanında misafirlerimizi karşılıyoruz. Yaklaşık 1 saat süren yolculuğumuz sonrası Karacaören Barajında bulunan tesisimizde serpme kahvaltımızı almak için duruyoruz. Kahvaltı sonrasında Sagalassos Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak 1706’da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen Sagalassos’ta arkeolojik kazılar 1990’da başlatılmıştır. 1700 m rakımda meyilli araziye inşaa edilen bu kent Antik Yunan’da Pisidya’ya başkentlik yapmıştır. Bu antik kentin en önemli özellikleri, dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosu ve Antik dönemden bu yana akan çeşmeleridir. Antik kenti keşfimizde; dünyanın en yüksek rakımlı tiyatrosunu, Mercellum, Meclis Binası, Antroninler Çeşmesi, Roma Hamamı, Odeon , Çömlekçiler mahallesi, Agora, Neon Kütüphanesi, antik dönemden bu yana suları halen akmakta olan Helenistik çeşme ve şehirdeki diğer kalıntıları görüyoruz.

Sagalassos gezimizin ardından Kral Yolu’nun bir parçası olan ve muhteşem doğası ile ünlü Yazılı Kanyon’a geçiyoruz. Bu Kanyon’a yazılı denmesinin sebebi Epiktetos’un Hür İnsan üzerine yazdığı şiirin burada bir kaya üzerine yazılmış olmasıdır. Çok güzel bir yürüyüş parkuruna sahip Kanyon bitki örtüsünün çeşitliliği ile meşhurdur. Göksu Nehri yanı başımızda kızılağaçların, saçlı meşelerin, deli zeytinlerin, defnelerin, mersinlerin ve zakkum ağaçlarının gölgesinde Kanyon’da doğayla baş başa bir yürüyüşe çıkacağız.

Yürüyüşümüzün ardından nehir üzerinde bulunan restoranımızda bölgeye özel Alabalık/Tavuk/Köfte menümüzü alıyoruz. Yazılı Kanyon sonrasında Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğirdir Gölü’ne hareket ediyoruz. Yeşilin binbir tonunu görebileceğimiz Eğirdir Gölü’ne varışımızın ardından göl çevresinde yürüyüş yapıyor ve 2000 yıllık tarihe sahip olan Yeşil Ada’yı geziyoruz. Akpınar Yörük Çadırı Seyir Terasından Eğirdir Gölü’nü seyrederken çay ve kahvelerimizi içiyoruz. Molamızın ardından akşam yemeği Isparta’ya özel Meşhur Fırın Kebabını yemek için Isparta’ya doğru yola çıkıyoruz.Akşam yemeği sonrası dinlenmek ve konaklamak için Otelimize geçiyoruz.

 

2.GÜN:

Otelimizde sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Uluborlu ilçemizdeki Kiraz bahçelerine doğru hareket ediyoruz.Kendine özgü aroması olan kirazları bol bol yiyerek satın alacağımız kadarını topluyoruz. Selçuklu eserlerinin toplu halde ayakta bulunduğu ve tarihte uzun yıllar başkent olan Uluborlu İlçemizi geziyoruz. Kalesi,camileri,medresesi,hamamları ve çeşmelerini gezerek profesyonel kokartlı rehberimizin anlatımlarıyla tarih bilgi yelpazemizi genişletiyoruz. Bu güzel tarihi ilçemizde gezimizi tamamlayıp öğlen yemeğimizi alacağımız tesise geçiyoruz.Öğlen yemeği sonrası Kuyucak Lavanta bahçelerine doğru yola çıkıyoruz. Lavanta kokulu köyde gezimize başlıyoruz. Mor ve Lilanın her tonunun mevcut olduğu bahçelerde profesyonel kokartlı rehberimizden lavanta hakkında bilgi alıyoruz. Bol bol fotoğraflar çekilip anılarımızı ölümsüzleştiriyoruz.(Beyaz,Sarı ve Kırmızı tonlardaki kıyafetler giymenizi tavsiye ederiz).Köy içerisinde yürüyüş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz köylülerin pazarladıkları Lavanta ürünlerini alabilirler.Yürüyüşümüzü tamamlayıp Lisinia Doğal Yaşam Köyü’ne ulaşıyoruz.Doğal yaşam köyünde üretilen doğal organik yağlardan elde edilen her türlü kremi yiyebilir ve sürebilirsiniz.İçinde hiçbir kimyasal madde bulunmayan bu ürünleri aynı özellikle hiçbir yerde bulamazsınız.Her türlü rahatsızlığa,ağrıya,yaraya,sızıya çare olabilecek organik incir,papatya kremi,gül lavanta,kekik suyu,doğal yağ ve kremleri bulabilirsiniz.Bu doğal yaşam köyünün en büyük çalışmaları gelecekteki kuraklık ve kanser hastalığıyla savaşmaktır.Gene bu köyde yaban hayvanlarını kurt,domuz,kartal vs. hayvanları görebiliriz.Burası aynı zamanda yaban hayvanlarının rehabilitasyon merkezi olarakta kullanılmaktadır. Gezimizi tamamladıktan sonra aracımıza binip rotamızı Türkiye’nin maldivleri Salda Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz.Salda Gölü Burdur’a bağlı Yeşilova ilçesinde bulunmaktadır.Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun sonunda Salda Gölü Tabiat Parkı’nın en güzel plajı Beyaz Adalar’a ulaşıyoruz.Manzarasıyla,görünüşüyle insanı büyüleyen,denizden 1193 metre yükseklikteki bu gölde panografik fotoğraflarımızı çekip akşam yemeği için restoranımıza geçiyoruz.Yemeğimizi aldıktan sonra siz değerli misafirlerimizi dönüş için Antalya Havalimanına bırakıyoruz.

 

✅FİYATA DAHİL HİZMETLER:

*GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ
*PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETİ
*1618 NOLU TURİZM KANUNUNA GÖRE *ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
*1 GECE HİLTON OTEL VB.  KONAKLAMA
*2 SABAH KAHVALTISI
*2 ÖĞLE YEMEĞİ
*2 AKŞAM YEMEĞİ
*LÜKS ARAÇLARLA ULAŞIM
*TÜRSAB GÜVENCESİ
*TÜM MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ